5 druhů nářadí, které zjednoduší práci v dílně

Představíme vám několik druhů nářadí, které by měl mít doma každý kutil. Nejenom, že práci zjednoduší, ale jejich využití je mnohdy všestranné a rychlé.

1. Akumulátorová vrtačka

Nebaví vás nosit si s sebou prodlužovací elektrický kabel s vrtačkou? V tom případě byste měli popřemýšlet o koupi akumulátorové vrtačky, jejíž hlavní předností je bezdrátový provoz pomocí baterie, která je součástí vrtačky.

2. Laserový dálkoměr

I nářadí se moderní době nevyhýbá. Víte, čemu pomalu odzvonilo? Jsou to klasické svinovací metry. Ty právě pomalu nahrazují laserové dálkoměry, jejichž použití je tak snadné, že je zvládne i malé dítě. Jednoduše přiložíte ke stěně a změříte vzdálenost, kterou chcete.

3. Úhlová bruska

Ač se to nezdá, ale tahle úhlová bruska je takový poklad v elektronářadí – prostě „mnoho možností v jednom“. Můžete s ní řezat dlaždice, zbavit se starých nátěrů, ostří nože nebo brousí ocel. Záleží na tom, jaký typ kotouče si zrovna dáte.

4. Rotační laser

I tady došlo na modernizaci. Rotační laser slouží pro přesné měření – zkrátka zastupuje vodováhu. Využijete ho například při instalaci poliček na zeď, kdy vám přesně ukáže rovinu. Je vhodným společníkem při nivelaci, změření pravých úhlů či vyrovnání.

5. Klasické kladivo, šroubováky, klíče a podobné věci

Nenahraditelným nářadím je kladivo. Mezi další nářadí patří například sikovky, hasák, imbus klíče – a mohli bychom jmenovat spoustu jiných. Pokud si zařizujete dílnu, nezapomeňte i na brusný papír nebo štípací kleště, které jsou vhodným kandidátem, když kombinačky selžou. Bez tohoto základu se neobejdete.

Tak jako u všeho, tak i tady musíte dbát spíše na kvalitu než na cenu. Nářadí není zrovna nejlevnější záležitostí, proto byste měli pečlivě vybírat. Mezi přední dodavatele kvalitního nářadí patří firma Stanley Fatmax, jejíž úložné boxy má snad každý muž v dílně.