Boj s hlukem je možné vyhrát, stačí prostor odhlučnit

Když si hledáme bydlení, obvykle si představujeme příjemný a klidný domov, kde můžeme po práci relaxovat. Tato idylická představa se často rychle rozplyne, když se do nových prostorů nastěhujeme a zjistíme, že máme neohrabané hlučné sousedy, kteří odmítají akceptovat skutečnost, že také potřebujete k životu klid. Existuje mnoho rušivých faktorů, třeba hlasitá hudba, hlučné děti, hádající se sousedé nebo třeba i hlučná zvířata, která dokáží v jednom kuse dělat rámus. Pokud považujete situaci za neúnosnou, ještě než se rozhodnete vyhledat nějaké extrémní řešení, vyzkoušejte odhlučnění.

Odhlučnění místností

Odhlučnění dokáže výrazně zlepšit kvalitu života. Z jaké strany jde nejvíce hluku? Odhlučnit je možné podlahu, stěny, strop i celou místnost. Pokud trápí hluk i vás, nejlepší cestou je kontaktovat specializovanou společnost Potichu s.r.o., která je specialistou na účinné odhlučnění místností. Firmu najdete také na webu Potichu.cz, kde přehledně demonstruje, jak odhlučnění probíhá, nejde mnohdy o velkou investici a vy si po odhlučnění můžete konečně dopřát klid. Nemusí jít jen o hlučné sousedy, mnoho lidí žije v blízkosti frekventované silnice nebo v okolí probíhají hlučné rekonstrukce. V každém případě vám specialisté vždy navrhnou účinné řešení pro váš problém.

Kročejová izolace

Velké množství hluku často vzniká při chůzi, posouvání židlí nebo pobíhání dětí. Pokud je zkrátka potřeba eliminovat hluk, který vzniká v souvislosti s podlahou, je vhodné zvolit odhlučnění, které dokáže eliminovat tento druh hluku. Kvalitní kročejová izolace výrazně sníží vznikající hluk, třeba i o 40 decibelů. Tato izolace není příliš silná, obvykle do 10 mm, aby zbytečně nezvyšovala výšku podlahy. Nevyplatí se řešit odhlučnění podlahy ani jiných částí svépomocí, protože by to nemuselo mít požadovaný efekt, vždy se obraťte na odborníky, kteří používají ty správné neprůzvučné materiály a nejlépe vědí, jak postupovat, aby se maximálně pohltil vznikající hluk.