Co nevíte o offshore podnikání

Offshore podnikání a offshore společnosti jsou pojmy, které jsou zbytečně opředeny mnoha mýty o nekalosti, nelegálnosti a vyhýbání se daňovým povinnostem. Přitom se jedná o stejné a legální podnikání, jako každé jiné. Jediným rozdílem je, zahraniční investor si musí založit tzv. offshore společnost. Poté musí na základě podmínek třetí (proto offshore) země nadále podnikat ve své domovské zemi, ovšem daně odvádí ve třetí zemi. Daně jsou zde pochopitelně o poznání nižší než v jejich domovských zemích. Proto se pro tyto země vžilo označení daňový ráj.

Co je třeba k založení offshore společnosti

Založení offshore společnosti vyžaduje hodně praktických zkušeností a především dobré vztahy ve ve vládních i nevládních kruzích a také v bankovní sféře. Těmito vazbami a praktickými zkušenostmi disponuje společnost Winston Wolfe & Co, která sídlí v Dubaji a v ČR má svou pobočku. Těchto zkušeností, odborných znalostí a užitečných kontaktů pak využívá při jednání se zájemci o založení offshore společnosti. Podle charakteru jejich činnosti pro ně vytipují vhodnou destinaci, ve které pak mohou optimalizovat své daňové povinnosti.

Jaké má offshore podnikání výhody?

Výhody z offshore podnikání mají obě strany. Zahraniční investoři přinášejí do třetích zemí kapitál, který významně podporuje místní ekonomiku a zlepšuje infrastrukturu, přináší pracovní příležitosti a zvyšuje životní úroveň tamních obyvatel. Pro zahraničního podnikatele má tento způsob podnikání výhodu především v daňovém zvýhodnění, ale také proto, že daňový ráj jim poskytuje ochranu jejich majetku a anonymitu vlastnictví.

Známé zóny volného obchodu

Společnost Winston Wolfe & Co zakládá offshore společnosti nejčastěji ve Spojených arabských emirátech, v Seychelské republice a v poslední době také v americkém státě Delaware. Ten se nachází na severovýchodě Spojených států a jeho hlavní město Dover je známé svým liberálním obchodně-právním zákonodárstvím. Proto celá řada zahraničních firem tuto výhodu využívá nejen z hlediska daňové optimalizace, ale také z důvodu posílení prestiže a image americké firmy v očích zákazníků.