Fotopast – jaké je její využití?

Trendem posledních let se staly fotopasti. Jsou využívány jak policisty, tak i například myslivci nebo zoology. A co to vůbec fotopast je? Jde o vylepšený fotoaparát odolávající vlivu počasí, dokáže snímat ve dne i v noci a díky svému nenápadnému vzhledu se nikdo nedozví, že je zrovna v záběru. Víte, k čemu může taková fotopast sloužit v domácnosti?

Ochrana majetku je důležitá

Existuje mnoho způsobů, jak ochránit svůj domov nebo firmu před vloupáním. Jako první se nám jistě vybaví alarmy nebo kamerové záznamy. Ale čím dál tím více lidí používá jako formu ochrany majetku fotopasti, například fotopast Bunaty nabízí záznam na SD kartu a úhel snímání 80°. A tak nic netušící zloděj bude zvěčněn v celé své kráse.

I v přírodě má své využití

I milovníci přírody a myslivci si přijdou na své. Díky fotopasti můžou zjistit, kolik se v lese pohybuje zvířat nebo zda se kolem nevyskytuje nějaké cizí zvíře, které se zatoulalo třeba z okolního státu. Fotopasti jsou určeny i k nočnímu snímání, novinkou se staly fotopasti Bunaty s modelem roku 2018, díky zesílenému nočnímu přísvitu.

Příslušenství

K jejich provozu vám stačí obyčejné AA baterie a SD karty. Fotopast zaznamenává pohyb, tudíž fotí až tehdy, kdy se kolem ní něco pohne, nemusíte se bát, že budete mít ihned zaplněnou paměť karty. Díky pokročilé technice jsou k dostání i fotopasti odesílající vyfocené snímky na email uživatele nebo na jeho mobilní telefon.

Na trhu je velký výběr fotopastí, můžete si vybrat levnější – pohybují se řádově od dvou tisíci korun, dále ty dražší a profesionálnější, které se pohybují okolo devíti tisíc korun. Pokud se rozhodneme fotopast zakoupit, je důležité vědět, na co fotopast budeme používat a kolik jsme ochotni investovat. A tak jako při všem, tak i při jejich výběru bychom měli být důslední.