Fotopast na ochranu majetku

Chránit svůj dům či pozemek před nezvanými hosty lze různými způsoby. Někdo má jako hlídače ostrého psa, jiný volí sofistikovanější variantu v podobě kamerového systému. Pokud nechcete vydávat za kamery velké peníze a ještě platit specializované firmě za jejich instalaci, pak můžete zvolit mnohem levnější a jednodušší způsob. Pořiďte si fotopast na ochranu majetku, která se spustí na základě pohybu zloděje, který si tohoto přístroje ani nevšimne.

Co je fotopast?

Jedná se o plně automatické digitální zařízení určené pro denní i noční záznam statických fotografií, případně i videa v maximální délce 1 minuty. Aktivována je PIR čidlem v okamžiku, kdy fotopast zaznamená pohyb vetřelce, ať už je to člověk nebo zvíře. Fotopast reaguje nejen na pohyb, ale i na teplotní změnu. Jelikož nevydává žádný světelný ani zvukový signál, je to skvělá pomůcka na ochranu proti zlodějům. K neprodávanějším patří fotopasti značky BUNATY a nejjednodušší přístroj pořídíte do 2500 korun. Na výběr jsou dva typy, a to ScoutGuard sg 500 a Acorn 3310. Chcete-li opravdu kvalitní fotopast, pak lze doporučit jakoukoliv fotopast značky BROWNING, jejichž kvalita nemá na českém trhu konkurenci.

Další využití fotopastí

Účelem fotopastí je jednak spolehlivě chránit majetek soukromých osob, ale také měst a obcí. Splňují hlavní požadavek, který se při ochraně majetku očekává, a sice bezhlučné pořizování snímků a žádný záblesk při nočním snímání. Kromě ochrany majetku jsou fotopasti používány také myslivci při sledování pohybu lesní zvěře, nebo milovníky přírody, kteří si díky fotopasti mohou pořizovat unikátní fotografie.

Výhody navíc

Některé kvalitní přístroje dokáží pořídit až 4 snímky v průběhu dvou vteřin. V nabídce jsou i fotopasti se záznamem na sd kartu, nebo fotopasti s GSM modulem, který přenáší pořízené snímky na mobil nebo na e-mail. Tento modul lze k některým typům fotopastí dokoupit a zabudovat dodatečně. Předností GSM modulu je, že majitel domu může okamžitě reagovat a zalarmovat policii nebo bezpečnostní agenturu.