Hodinky nejen jako ukazatel času

Hodinky se staly nepostradatelným doplňkem každého z nás. Kromě správného času nabízejí i celou řadu rozmanitých funkcí. Ukazují datum a den v týdnu, některé druhy nám změří srdeční tep, můžeme si na nich nastavit upomínky, sledují vaši sportovní aktivitu a příjem kalorií a pokud si pořídíte hodinky chytré, můžete být částečně nezávislí na mobilním telefonu.

Jak vybrat ty správné hodinky

Kvalitní hodinky si nekupujeme zase tak často, proto je potřeba jejich výběru věnovat trochu času. Na co se zaměřit? Především je potřeba si uvědomit, komu jsou hodinky určené, jakou má daná osoba povahu a jakým stylem života žije. Pro někoho může být důležitá hmotnost či velikost hodinek. Velmi podstatnou roli hrají i proporce daného jedince. Ten kdo má úzkou ruku určitě nebude nadšený z hodinek masivních. Je daná osoba technický, společenský či sportovní typ? To vše ovlivňuje výběr jednotlivých modelů.

Na portálu zastavahodinek si můžete prohlédnout luxusní použité hodinky.

  • Využití hodinek

Toto hledisko je velmi podstatné. Každý typ hodinek nabízí jiné funkce.

Klasické, společenské hodinky kladou důraz na detail, jednoduchý design a kvalitní zpracování. Hodinky vhodné pro sportovní aktivity využívají především aktivní sportovci, ale také třeba rybáři či potápěči. Je předpokladem, že se občas pohybují v náročném terénu nebo v mokrém prostředí. Tomu by měl odpovídat materiál, z něhož se hodinky vyrábějí a také styl zpracování. Hodinky jsou často vnímány i jako šperk, takovým druhem jsou hodinky designové, které bývají často něčím zajímavé, mohou být i výrazné a slouží jako doplněk naší osobnosti. Chcete-li si pořídit hodinky nové, avšak ty stávající jsou stále ještě funkční a jako nové, můžete využít výkup hodinek Rolex, které zajišťuje zastavahodinek.

Pro běžné nošení jsou ideální hodinky univerzální, které jsou opatřeny minerálním sklíčkem se safírovou úpravou, díky čemuž odolávají poškrábání. Vhodné je, aby byly alespoň trochu vodotěsné.