Proč hledat práci celé roky, když ji můžete mít za pár týdnů

Jste už velmi dlouho nezaměstnaní? Když období bez práce trvá několik týdnů, většina lidí to bere jakou běžnou věc, potřebují se vzpamatovat, zorientovat a hledat. Když však období bez zaměstnání trvá řádově měsíce nebo roky, začíná to v člověku probouzet často beznaděj a zoufalství. Pokud jste při hledání práce neúspěšní, často to není nedostatkem příležitostí, ale jinými problémy, které si popíšeme níže.

Neumíte se prodat

Trh práce je podobný jak trh se zbožím, když je nějaké zboží atraktivní, je o něj větší zájem. Vaší atraktivní etiketou je váš životopis a každý zaměstnavatel si rád přečte jeho složení, než si vás koupí. Jde samozřejmě jen o obrazné přirovnání, ale takto to funguje. Zkuste udělat váš životopis jinak, aby byl atraktivní. Existuje mnoho vzorů, které vám mohou pomoci, doplňte co nejvíce informací, fotografii a postarejte se, aby působil profesionálně. Také je vhodné udělat motivační dopis, někteří ho považují za nedůležitý, ale i ten dokáže pomoci. Nejde o sáhodlouhé texty, stačí stručný a výstižný motivační dopis, který můžete posílat společně se životopisem, aby zaměstnavatel pochopil, proč jste pro něj správná volba.

Nehledáte na správném místě

Pokud jednou týdně shlédnete nabídku úřadu práce, není žádní div, že práci ještě nemáte. Většina zaměstnavatelů inzeruje na mnoha pracovních portálech. Je vhodné si vytipovat ty nejlepší a pravidelně je sledovat. Seznam kvalitních pracovních portálů najdete na 123jobsmedia.cz. Nabídky nekontrolujte jednou za týden, ale jednou denně, udělejte z toho pravidelný zvyk, že zkontrolujete nově přidané pozice. Dokonce i na rychlosti záleží, když reagujete na čerstvé poptávky, je vetší šance, že vás přijmou. Když nebudete v hledání pasivní, ale aktivně budete hledat zaměstnání, je pravděpodobné, že už v řádu týdnů budete dostávat emaily s nabídkami. Očekávejte, že u většiny budete odmítnuti nebo nezískáte očekávanou rychlou zpětnou vazbu, protože se na mnoho míst hlásí mnoho uchazečů a ne každá firma uchazečům odepíše, ale dříve nebo později to vyjde a vy se konečně dočkáte vytouženého pracovního místa.

Pracovní portály 123jobs Media nabízejí podnikatelům OSVČ, neziskovým, státním a školským zařízením možnost vložení inzerce práce zdarma, pro firmy pak výhodné ceny inzerce práce a tarify pro inzerce většího počtu pracovních pozic. Inzerujte své pracovní nabídky u profesionálů v oboru!