Jak se naučit hrát na kytaru?

Když se mluví o hudebních nástrojích většině lidem vyvstane na mysli kytara. Jde o nástroj, který nejen krásně zní, ale také je velmi praktický. Piano si jen těžko zabalíte s sebou na cesty, kytaru však ano. Není drahá a tak je snadno dostupným nástrojem, který vám umožní si zahrát a zazpívat všechny písničky, které máte rádi. Nad hraním na kytaru není třeba uvažovat, pokud vás to láká, rozhodně do toho jděte, začátky jsou vždy pomalé, ale bude se vám líbit, že děláte neustálé pokroky. Pokaždé budete lepší a lepší, až se z vás stane ostřílený kytarista. Jak ale začít? Pokud nemáte nikoho, kdo by vás učil, máte internet a zde můžete najít web, který je zaměřený na všechny lidi, kteří se učí hrát na kytaru – Kytaristka.cz.

Kytaristka-cz – váš nejlepší parťák pro hru na kytaru

Na webu se nachází nespočet praktických návodů, které vás provedou vším důležitým, co byste měli znát. Dozvíte se, jak vyměnit struny nebo jak vůbec vybrat kytaru pro dospělého nebo pro dítě. Návodů je celá řada a na webu se nachází také slovník. Když chcete umět na kytaru, bylo by vhodné ovládat důležité výrazy, které kytaristé používají, alespoň si tak nikde neuříznete ostudu Velmi si zamilujete sekci “Jak hrát”.

Jsou zde podrobná videa, kde vám zkušený kytarista krok po kroku ukáže, jak hrát různé známé písničky. S jeho pomocí se tyto písničky brzy naučíte. Hraní vás zajisté bude bavit a až zvládnete prvních pár písniček, můžete přejít na zpěvník s akordy a učit se další a další písničky. Zpěvník na webu obsahuje jak mnoho českých písniček, tak i ty zahraniční. Nezáleží na tom, jestli si chcete hrát jen tak pro sebe pro radost nebo pro široké publikum, umět hrát na kytaru je něco, co v životě mnohokrát využijete. Inspirujte se na webu a třeba vás přesvědčí, že je nejvyšší čas si kytaru pořídit.