Jak se připravit na přijímačky? Hlavně žádný stres

Stres je poměrně důležitou součástí přípravy na přijímačky. Pokud vás ale pohltí, nebudete moct podat maximální možný výkon.

Stres a úzkost. To jsou pocity, se kterými se určitě setkáte, pokud se budete intenzivně připravovat na přijímačky na střední školu. Pokud chcete mít jistotu, že nic nepodceníte, vyzkoušejte přijímačky nanečisto.

Zkoušky nanečisto

Příprava na přijímačky je velice obtížná a náročná. A to nejen pro vaši psychiku. Musíte se ale smířit s tím, že stres vás bude provázet vždy. Obzvlášť ve chvílích, kdy vám na něčem opravdu záleží. Pokud se tedy na vámi vybranou školu opravdu chcete dostat, je dobré tomu věnovat dostatek úsilí. A jak se lépe připravit, než s přijímačkami nanečisto?

Přijímačky nanečisto jsou testy, které se svou strukturou podobají samotným přijímačkám. Jestliže se tedy budete učit a pravidelně testovat s pomocí těchto testů, budete mít velkou pravděpodobnost, že se na vysněnou školu opravdu dostanete.

Nestresujte se

Pokud se ale opravdu na vámi vybranou školu chcete dostat, bude to chtít spoustu píle a učení. Někteří studenti si samozřejmě vystačí se znalostmi nabytými ve škole. I když mezi ně patříte, neměli byste nic ponechat náhodě. Přece máte jen jeden pokus. A pokud jej neproměníte, budete muset doufat, že škola vyhlásí ještě další kolo přijímacích zkoušet. A spoléhat na to, že vám souhra náhod dá další šanci porvat se o své místo, rozhodně není příliš vhodné.

Na druhou stranu ale nepřikládejte přijímacím zkouškám příliš vysokou váhu. Přijímačky z matematiky nebo češtiny totiž nejsou něčím, co by rozhodlo o úspěchu nebo neúspěch ve vašem životě. Proto se zbytečně nestresujte. Jděte na bitevní pole s čistou hlavou a jasnou myslí. V opačném případě na vás může padnout tlak okamžiku, který vás naprosto pohltí a vy se o svoji šanci dostat se na vaši vysněnou školu připravíte.