Jak si vybrat vhodné brýlové obroučky?

Pokud patříte mezi majitele brýlí, víte, že výběr brýlových oblouček je, pro pohodlné nošení brýlí, zásadním rozhodnutím. Mezi důležité faktory, které ovlivňují výběr obrouček, patří jejich velikost, tvar, typ a materiál.

Vyberte ty správné

Při výběru obrouček je velmi zásadní jejich velikost. Neměly by být širší, než jsou vaše lícní kosti. Je potřeba dbát na to, aby oko směřovalo ke středu očnice a horní obruba by měla být umístěna maximálně do úrovně obočí. Umístění brýlí na nos lze regulovat díky nosníkům, jež se uvolní nebo naopak stáhnou. U spodní části obruby není dobré, aby se dotýkala pokožky obličeje.

Co se materiálů týká, nabízí se hned několik druhů – plast, titan, ocel nebo ještě některé další kovy. Při výběru jednotlivých druhů materiálů je potřeba brát v potaz alergii, pokud některým druhem trpíte.

Obroučky na brýle se nabízejí v několika různých variantách:

  • Celorám

Ten bývá umístěn po obvodu celého skla. Je pevný, drží formu a tvar a chrání především okraje skla proti poškození. Nevýhodou může být vyšší hmotnost a ohraničení zorného pole. Vzhledem k tomu, že tento typ hraje dominantní roli v obličeji, je potřeba pečlivě uvážit vhodný výběr.

  • Polorám

Rám není ve spodní části brýlí. Ty jsou pak méně nápadné a mají menší hmotnost. Chybí však spodní ochrana čočky. Tento typ je určený pro slabší brýlová skla.

  • Brýle bez rámu

K upevnění brýlových čoček se v tomto případě používají šroubky. Tento typ brýlí je velmi elegantní, lehký a nenápadný, ale velmi citlivý na nevhodnou manipulaci s brýlemi.

Pokud však hledáte pouze dioptrické brýle na čtení, obraťte se na portál hotovebryle.cz. Naleznete zde brýle kvalitní a cenově přijatelné. Kromě toho máte možnost využít i nabídku poradenských služeb a samozřejmostí je také servis jak v záruční době, tak i pozáruční.