Jak zhubnout? Chce to trpělivost, pohyb a správný jídelníček!

O hubnutí by se daly napsat romány a ještě by se neřeklo zdaleka všechno, co by bylo potřeba. Existuje o něm spousta mýtů, které lidé rozšiřují a znají, kterým věří nebo nevěří. K hubnutí patří bezesporu motivace, trpělivost, zdravá strava, ale také diety, různé prášky a koktejly na hubnutí, proteinové tyčinky a další věci, které ne vždycky fungují na sto procent. Občas potřebujete očistnou kúru, zhubnout pár kilo nebo celkově tělo dostat do formy. Jak na to? Aby tělo netrpělo hlady, netloustlo a vy jste se cítili dobře a zdravě? Chce to myslet zdravě!

Hubnutí jako životní styl

Můžete samozřejmě držet diety, které budou na pár dní nebo týdnů, ale pokud se poté vrátíte ke svému životnímu stylu, kilogramy můžete nabrat zpátky rychlostí blesku. Jak zhubnout zdravě a správně? Bez nutnosti držet různé hladovky nebo šílené diety? Chce to přijmout hubnutí jako životní styl. Změnit stravování nastálo, ne jen na pár dní. Začlenit do svého života také pohyb, čerstvý vzduch, pravidelnou stravu, pitný režim a podobně. Jedině tak bude vaše snaha klíčová a hubnutí bude snadnější a dokonce vás také bude bavit. Nemusíte držet hladovky, stačí jen přemýšlet nad tím, co jíte, kdy to jíte a podobně.

Co tedy jíst?

Základem jsou menší porce pětkrát až šestkrát denně a zdravá výživa. Snídaně je základ dne a spousta lidí ji chybně vynechává. Měly by jí tvořit sacharidy, bílkoviny a také porce zeleniny. Dopolední svačina může obsahovat ovoce a ta odpolední zase bílkoviny v podobně mléčných výrobků. Na oběd a večeři volte dietní jídla, která nejsou smažená, na velkém množství tuku, které obsahují víc bílkovin než tuků. Maso vybírejte libové, sýry do třiceti procent. Důležitá je střídmost, vyváženost a pravidelnost. Jedině tak bude vaše hubnutí prospěšné a zdravé.