Kvalitní plot se může stát dominantou zahrady

Chystáte se pořídit si plot, ať už nový nebo vyměnit ten stávající? Než začnete cokoli dělat, dobře zvažte, co od nového plotu očekáváte. Plot totiž nejen ohrazuje pozemek, ale také chrání váš majetek, brání vstupu cizím osobám a velmi často se stává nedílnou součástí celé stavby a mnohdy i dominantou celé zahrady. Záleží však nejen na materiálu, ale i na jeho výšce. Pro rozlehlejší zahrady či pozemky je vhodnější plot vyšší, pro menší zahrady volte ploty nižší.

Výška plotu

Plot vypovídá hodně o svém majiteli. Lidé otevření volí variantu nižší. Ti, kteří si chtějí chránit své soukromí, dávají přednost plotům vyšším.

Velmi nízké ploty, zhruba do výšky jednoho metru, jsou spíše symbolické a jsou vhodnější pro předzahrádky. K rodinnému domu je ideální plot střední výšky. Výška plotu se pohybuje kolem metru a půl. Nejvyšší možné soukromí zajistí ploty vysoké, které také nabízejí největší bezpečnost. Vysoké oplocení se velmi často používá u průmyslových objektů, ale někteří majitelé mu dávají přednost i u svého soukromého domu.

Vzhled plotu

Plot by měl být nejen praktickým doplňkem, ale také by měl ladit se stavbou, vzhledem zahrady i celým okolím. Někteří lidé sice investují do stavby domu, ale realizaci vhodného plotu nepovažují za důležitou. Díky tomu pak nevhodně zvolený plot může kazit celkový dojem z celé stavby.

Vybírat lze z celé řady různých druhů. Můžete si pořídit plot dřevěný, kovový, živý nebo betonový plot. Posledně jmenovaný druh si nachází stále více příznivců. Základ tvoří betonové desky a betonové sloupky. Jeho výstavba je poměrně rychlá a navíc nepotřebuje téměř žádnou údržbu.

Betonovými ploty se zabývá společnost BEVES LANŠKROUN s.r.o., která na našem trhu působí již celou řadu let. Díky tomu získala neocenitelné zkušenosti, které se odrážejí i při její práci.