Látkové pleny jsou vhodnou volbou pro každé miminko

Každá budoucí maminka vždy řeší celou řadu otázek spojených s příchodem nového člena rodiny. Jednou z nich je i kojenecká výbavička a plenky. Pokud již nějakého potomka doma máte, jistě víte, jaké druhy plenek se vám osvědčily. Pokud jste ale maminka novopečená, tak řešíte otázku, zda plenky jednorázové nebo látkové plenky.

Látkové plenky jsou stále IN

Když se řekne látkové plenky, většina maminek si představí modely, které se používaly kdysi. Takové však současné látkové pleny dávno nejsou. Pokud si pořídíte moderní látkové pleny, zjistíte, že jsou pro miminko nejen pohodlné, ale také ekologické a ve finále vyjdou mnohem levněji, než plenky jednorázové. Moderní látkové pleny také nabízejí mnohem jednodušší používání a mají celou řadu výhod.

  • Snadná péče

Velmi snadno se perou a není potřeba je žehlit. Také je nemusíte namáčet nebo předepírat.

  • Zdravotní výhody

Jednorázové plenky mohou obsahovat chemické látky, které dráždí jemnou dětskou pokožku. To se u látkových plenek nemůže stát.

  • Finanční výhody

Možná se nyní někdo nad tímto důvodem pozastaví, ale opravdu je to tak. Používání látkových plenek je jednorázová investice. Kromě toho lze koupit plenky i na různých bazárcích. V případě, že je již nebudete potřebovat, můžete je uložit pro pozdější používání nebo je můžete nabídnout dál.

  • Ekologické výhody

Používáním látkových plenek se nevytváří žádný odpad. Kromě toho se vyrábějí většinou z přírodních druhů materiálů.

  • Variabilita používání

Možná si nyní povzdechnete, že různých značek látkových plenek je velké množství. To vůbec nevadí. Jednotlivé značky můžete velmi snadno kombinovat, neboť výrobci se snaží o to, aby se kalhotky dali kombinovat s různými značkami plen. Pokud si pořídíte plenky čtvercové či vícevrstvé, lze je, zpočátku, používat i samostatně. Později je pak využijete místo plenky vkládací.