Plot pro vás dům? Vyzkoušejte pletivo!

Při pořízení plotu tápete? Mysleli jste si, že je to jednodušší, přece vybrat plot není žádná velká práce. Jenže, ona to velká a hlavně zodpovědná práce je! To, co vyberete, bude chránit vás a váš dům po dlouhé roky a podle toho, jak moc kvalitní kousky zvolíte, budete do nich v následujících letech investovat. Proto se obecně nedoporučuje sáhnout po první věci, kterou vám prodejce nabídne. Předtím se vydejte na menší průzkum a zjišťujte, co by pro vás bylo to nejlepší.

Materiál, který rozhoduje

Určitě není od věci si udělat průzkum. Existuje několik materiálů, které můžete srovnávat a zjistíte tak, jestli je zrovna pro vás, vaše podmínky a vaši nemovitost ten pravý. Každý materiál má své plusy i mínusy, ne každý se hodí zrovna na daný typ pozemku. Pořizujete-li si však plot k nějaké nemovitosti, domu, chalupě, chatě, zahradě a podobně, pak můžete vyzkoušet také pletivo. Jde o klasické pletivo, které je u zákazníků stále velmi oblíbené navzdory moderním technikám.

Nejvíce se prodává čtyřhranné plotové pletivo, které patří v České republice mezi nejoblíbenější. Výhodou je to, že si jej můžete pořídit hned v několika výškách, takže můžete zvolit výšku od sto centimetrů až po dvě stě centimetrů, v závislosti na vašich potřebách. Vybírat můžete také například poplastované pletivo, s napínacím drátem, pozinkované pletivo a podobně. Vyberete si tak přesně podle vašich potřeb.

Ve chvíli, kdy si budete chtít dopřát trochu soukromí nebo stínu, pak vám může velmi dobře posloužit stínící tkanina. Jde v podstatě o plachtu, která napomáhá snížit průhlednost oplocení a zastínit tak ploty a okolní pozemek. Je velmi snadno a rychle nainstalovaná, má dlouhou životnost a opět si ji můžete pořídit v několika výškách, takže zvolíte přesně ten typ, který vyhovuje vám i vašemu plotu.