Podlaha je důležitý prvek každé místnosti

Ať už stavíte nebo rekonstruujete jakýkoli typ bydlení, musíte se rozhodnout jakému typu podlahy dáte přednost. Vybrat vhodnou podlahovou krytinu tak, aby se neokoukala, hodila se do konkrétního interiéru a zároveň sloužila dlouhou dobu není vůbec jednoduchá záležitost. Obzvláště v současné době, kdy máme na výběr nejen z celé řady různých materiálů, ale také dekorů.

Kromě toho se podlaha výrazným způsobem podílí nejen na vzhledu, ale tak komfortu jednotlivých místností. Nemalým způsobem ovlivňuje i náš zdravotní stav a to svým materiálovým složením, hřejivostí nebo třeba prašností.

Každá místnost má jiné nároky

Ne každý druh podlahy se hodí do každé místnosti. Je to dáno jednak zátěží dané místnosti a také druhem materiálů. Každý materiál nabízí svá specifika. Přírodní druhy jsou více hřejivé, dřevo potřebuje větší péči, laminát je odolný vůči zátěži, je však chladnější a náchylný na vlhko, pružnost má tvrzený vinyl, který je také odolný a nenáročný na údržbu. Pokud se nemůžete rozhodnout, klikněte zde a prohlédněte si nabídku společnosti FLOOR EXPERTS, která je dosti široká.

Tipy pro vás

Pro chodbu a vstupní prostory je vhodným materiálem dlažba, linoleum, kámen, podlaha litá nebo tvrzený vinyl. Jsou to materiály reprezentativního vzhledu, které se zároveň dobře udržují a jsou odolné.

Obývací pokoj je místo odpočinku a zároveň prostor reprezentativní. Kromě toho je volba podlahy v této místnosti také designovou záležitostí. Mezi vhodné materiály patří dřevo, linoleum, korek, vinyl, koberec nebo laminát. Chcete-li zjistit více informací o laminátu, obraťte se na odborníky ze společnosti Floor Experts.

V kuchyni můžete využít korek, dlažbu linoleum nebo tvrzený vinyl. Podlaha v této místnosti musí být odolná vůči padajícím předmětům, ale zároveň se musí dobře udržovat, nesmí být kluzká a musí odolat zvýšené vlhkosti.