Polokošile jsou trendy – co jste o nich možná nevěděli?

Polokošile nebo chcete-li polo tričko je základním kousek mnoha šatníků. Ač je to především u mužů oblíbený kousek, najdete také varianty pro ženy, které je směle nosí a neumí si představit, život bez nich. Jméno dostaly košile podle velmi oblíbeného britského sportu pólo, který má však svůj původ ve starověké Persii. Možná i dnes je tento sport vnímán jen pro ty vyšší vrstvy, jako tomu bylo kdysi, ostatně hrají jej také příslušníci královské rodiny v Anglii. Co možná nevíte o polokošilích, které máte ve své skříni?

Obtěžující límeček, který vše změnil

Hráči póla využívali tlusté bavlněné košile, ale problém byl límeček. Ten nedržel tvar, ve větru vlál a při sportu zrovna tohle není něco, co si přejete. Proto se vymyslelo praktické řešení – připnul se límeček ke košili knoflíčky a bylo vyřešeno. Všiml si toho vnuk zakladatele americké oděvní společnosti a tuto metodu aplikoval. V Americe na límci klasické oblekové košile. Ta se stala velmi oblíbenou, takže se kromě hráčů póla košile rozšířili mezi další a další sportovce, kteří si už dnes bez polokošile krátký rukáv neumí svůj sport představit. Využívali se opravdu všude, například při tenisových turnajích a podobně.

Jak je to s polokošilemi dnes?

Polokošile nebo také polo tričko dnes využívají takřka všichni muži. Ať už jako sportovní dres, který potřebují ke svému sportu, nebo pro svůj každodenní outfitu. Na trhu je nepřeberné množství těchto kousků, stačí jen zvolit. Můžete jej jednoduše kombinovat s mnoha barevnými doplňky, s elegantními kalhotami nebo riflemi pro neformálnější akce a styl. Mnoho mužů se shoduje, že právě polokošile dlouhý rukáv je ideální na schůzky s klienty. Cítí se v ní dobře, pohodlně, nikde nic neškrtí, nesvazuje a díky tomu se mohou plně soustředit na práci.