Popularita plechových střech stále roste

Tak jako se vše kolem nás neustále vyvíjí a zdokonaluje, tak i střešní krytiny prodělaly za poslední roky značný pokrok. Od doškových či šindelových střech, přes pálené tašky dospěl vývoj v této oblasti až k elegantním, lehkým a odolným plechovým střechám. Naprostou špičku v tomto druhu střešních krytin představují střechy COMAX®. Pro většinu střech jsou střechy COMAX® ideálním řešením.

Výrobce střech COMAX®

Plechové střešní krytiny různých typů a rozměrů jsou produktem výrobce STŘECHY COMAX®, který má své hlavní výrobní i skladové prostory na okraji středočeského města Velvary. Některé typy střech COMAX® se vyrábějí také v Jindřichově Hradci. Společnost se úspěšně prosazuje i v zahraničí, kde nově uvedla do provozu závod v anglickém přístavním městě Bristol.

Parametry střech COMAX®

Jednou z hlavních předností této plechové střešní krytiny je nízká hmotnost, díky které je celá střešní konstrukce jen minimálně zatěžována. Díky lehkosti plechových šablon je jejich montáž na střechu a manipulace s nimi mnohem snadnější, než u jiných střešních krytin. Další devizou plechových střešních krytin COMAX® je velká odolnost vůči korozi, chemickému narušení a UV záření. Po celou dobu své životnosti jsou barevně stálé. Odolnost a barevná stálost je zaručena specifickou povrchovou úpravou plechů systémem lakování COIL COATING. Plechy COMAX® jsou navíc recyklovatelné, čímž výrobce přispívá i ke zlepšování životního prostředí. Jediným českým výrobcem lakovaných plechů je společnost Metal Trade Comax, která je divizí firmy STŘECHY COMAX®.

Jaké typy jsou na trh dodávány?

Výrobce dodává na trh několik typů a rozměrů plechových šablon, které rozlišuje následovně:

  • Comax Alukryt
  • Comax taška maxi
  • Comax Falc
  • Comax Klik
  • Comax Vlnka
  • Trapézové plechy Comax®
  • Comax BoCo

Doplňkové prvky

K dokonalé střeše nesmí chybět ani různé doplňkové prvky, kterými jsou okapové systémy, zachytávače sněhu nebo plošiny pro kominíky a jiné střešní práce. Všechny tyto prvky si zákazník může objednat spolu se střešní krytinou ve shodném barevném provedení.