Proč je dobré mít sjednané pojištění odpovědnosti občanů za škodu?

Představte si tuto situaci. Jste na návštěvě u svých přátel a vaše dítě v nestřeženém okamžiku rozbije jejich čínskou vázu, jež stojí nemalé peníze. Vy však jste v klidu, i když pochopitelně se za jednání svého dítěte omluvíte.

Máte totiž sjednané pojištění odpovědnosti občanů za škodu, které se vztahuje i na činnost dalších členů vaší rodiny. Takže budete moci bez obav o finanční stránku věci nabídnout svým přátelům odškodnění.

Výhod má pojištění odpovědnosti za škodu více

Pojištění zahrnuje i újmy způsobené činností domácích mazlíčků, vyjma psů, koní nebo hospodářských zvířat, která však lze připojistit. Ne nadarmo se lidově nazývá pojistka na blbost. A zákon říká, že jste zodpovědní nejen za sebe, ale také za svoji rodinu a zvířata. Produkt má nesporné výhody hlavně v tom, že poskytuje ochranu i během dovolené nebo jiného běžného pobytu v zahraničí. Pojištění odpovědnosti za škodu se navíc sjednává bez spoluúčasti. V jedné ceně získáte ochranu celé rodiny s celosvětovou platností.

Pojišťovna ERGO nabízí své služby po celé Evropě

Pojišťovna ERGO nabízí pojištění odpovědnosti za škodu jako samostatné pojištění. Žádné další pojištění už této pojišťovny mít nemusíte. Výhodněji ho však lze sjednat k dalším produktům, které pojišťovna poskytuje, jako je pojištění majetku, zdravotní pojištění cizinců nebo pojištění odpovědnosti pilota.

Jaké pojištění si vybrat?

Na výběr je několik variant pojištění podle zvolené částky – od 3 milionů až do 10 milionů. Pojišťovna ERGO funguje na trhu již od roku 1994. Je členem mezinárodní skupiny ERGO, která je jednou z největších pojišťovacích skupin v Evropě. Dlouholeté zkušenosti i finanční zázemí z ní dělají silného hráče na trhu pojištění.

Nespoléhejte na náhodu, ale raději se na ni připravte. Mít pojištění odpovědnosti za škody je základem spokojeného života bez obav. Chrání totiž vás i vaši rodinu.