Webové stránky zrychlíte nasazením SSL certifikátu

Bezpečná HTTPS komunikace na internetu je dnes naprostou nutností pro důvěryhodné provozovatele webových stránek. Co jste ale možná nevěděli je, že nasazení SSL certifikátu na web umožňuje využití některých moderních technologií, které bez HTTPS nebudou fungovat.

Chcete zrychlit načítání webových stránek? Nový protokol HTTP/2 výrazně zrychluje načítání webových stránek avšak bez SSL certifikátu jej budou prohlížeče ignorovat a nebude funkční. I když nový protokol není závislý přímo na nutnosti zabezpečené komunikace, tvůrci internetových prohlížečů se domluvili a při přístupu na webové stránky se starým a nezabezpečeným HTTP protokolem HTTP/2 jednoduše vypnou. Můžeme to považovat za spiknutí prohlížečů, můžeme remcat, ale lepší a jednodušší bude, kdy si vybereme a nasadíme na web SSL certifikát.

Zabezpečení domény certifikátem

Nejčastějším případem a požadavkem je zabezpečení jedné domény, ať už firemní domény, vlastních stránek nebo projektu. Pro zabezpečení jedné domény a zajištění bezpečné komunikace je vhodný základní SSL certifikát, který nabízí například certifikační autorita RapidSSL. Alternativou k levným SSL certifikátům jsou nejdůvěryhodnější EV (Extended Validation) SSL certifikáty, které zajišťují bezpečnou HTTPS komunikaci a současně zobrazují název společnosti pro kterou byl certifikát vystaven v adresním řádku prohlížeče s výrazným zeleným pozadím (některé prohlížeče). Návštěvníci a uživatelé stránek tak mohou na první pohled vidět komu webové stránky patří a nejsou například na podvodných phishingových stránkách.

Levný RapidSSL certifikát

Certifikační autorita RapidSSL nabízí cenově výhodné doménové SSL certifikáty, které se hodí pro rychlé zabezpečení jedné domény, kde je potřeba primárně zajistit šifrovanou komunikaci na HTTPS protokolu. RapidSSL certifikát je velice populární, důvěryhodný certifikát, který lze nasadit na jakékoliv firemní i osobní webové stránky a projekty, webmail, intranet, zákaznické portály atd. Je vždy vystaven pro obě varianty použití, tedy doménu s www i pro doménu bez uvedení www a usnadňuje tak rychlé nasazení na server/webhosting. Kromě plnohodnotného zabezpečení HTTPS komunikace RapidSSL zajistí také zmizení nepříjemného označení “Nezabezpečeno” v internetovém prohlížeči Chrome.