Ako poznám kvasinkovú infekciu?

Kvasinková infekcia (vaginálna mykóza) je nepríjemná zdravotné komplikácie objavujúce sa u žien v oblastiach intímnych partií. Kvasinky sa v našom tele nachádzajú, v primeranom množstve, bežne. Ak sa však premnožia, objaví sa vaginálna mykóza.

Príznaky a príčiny vaginálne kvasinkové infekcie

Vaginálna mykóza má rôzne príznaky. Medzi tie najčastejšie patrí svrbenie a pálenie v oblasti intímnych partií, niekedy sa môže objaviť aj ich začervenanie alebo bolesť. To sprevádza hustý, belavý výtok nepríjemného zápachu.
Medzi hlavné príčiny sa radí nezdravý životný štýl, do ktorého spadá nevhodná životospráva a jedálniček a nedostatok pohybu. Medzi ďalšie faktory potom patrí nevhodná intímna hygiena, pohlavné promiskuita a svojou úlohu hrá tiež oblečenie.
Ak sa u vás tento zdravotný problém objavuje, upravte svoj jedálniček – vyraďte z neho potraviny s vyšším obsahom cukrov a bielej múky. Tiež je potrebné konzumovať viac zeleniny a ovocia s menším obsahom cukrov. Na intímnu hygienu vyskúšajte prípravky, ktoré ponúka značka GYNELLA®. Popremýšľajte aj nad tým, aké oblečenie nosíte. Množenie baktérií podporuje teplé a vlhké prostredie. To pomáha navodzovať tesné oblečenie, z nevhodných materiálov. Kúpte si také oblečenie, ktoré bude vyrobené z materiálov prírodných (bavlna, ľan) a voľnejších strihov. Liečbu by mali podstúpiť obaja partneri.

Bakteriálna infekcia – príznaky a liečba

Okrem vaginálnej mykózy môže intímnej oblasti postihnúť tiež bakteriálna infekcia. Túto zdravotnú komplikáciu závetím baktérie, ktoré sa v oblasti intímnych partií premnožia, ako následok nevyvážené pošvovej mikroflóry. Medzi časté príznaky patrí výtok šedej alebo šedobielej farby, ten sprevádza nepríjemný zápach. Výtok býva často vodnatého charakteru. V prípade takýchto ťažkostí je potrebné navštíviť svojho ošetrujúceho lekára, ktorý vykoná potrebné vyšetrenia a nasadí vhodná antibiotiká. Vhodné sú tiež vaginálne probiotiká.