Inovujte vaše interiéry

Někdo považuje extra vánoční úklid za zbytečnost a pokračuje i během svátků běžnou údržbou jako obvykle. Jiný zase vezme advent jako příležitost leccos doma změnit. Připadá vám váš obývací pokoj poněkud omšelý? Rádi byste jej oživili ještě předtím, než se k vám sjedou všichni příbuzní na svátky? Potom neváhejte a začněte od podlahy. Toužíte-li po změně, vyzkoušejte některou z tapet. Tapety jsou dnes velmi kvalitní z vliesu nebo papíru a dekorů je tolik, že ani nebudete vědět, který si vybrat dřív.

Obývací pokoj

Do obývacího pokoje můžete využít tapetu s opakujícím se vzorem a otapetovat celou stěnu. Vybírat můžete z květinových vzorů, skandinávských motivů nebo třeba zámeckých tapet. Pokud máte raději realistické obrazy, můžete si do obývacího pokoje zvolit fototapetu. Nejčastěji se fototapety vyrábí s motivy vesmíru, superhrdinů, přírodních scenérií nebo městského panorama. Najdete v nabídce ale také fototapety s různými zvířaty, automobily a dalšími vzory. Některé jsou také ve 3D, ty se postarají o zajímavý prostorový efekt. Tapety jsou tedy dnes k dostání v mnoha různých provedeních, stačí si vybrat a mít na svátky krásný, zcela nový interiér.

Lepení je legrace

Určitě vás potěší i samotné lepení tapet. Už to totiž není taková dřina, jako bývala dřív, zejména u vliesových tapet je tapetování poměrně snadné. Stačí si nachystat správně podklad, natřít zeď vhodným typem lepidla pro použitou tapetu, přiložit pás tapety a vyhladit. U vliesových tapet manipulujete se suchým pruhem tapety, takže nehrozí tolik nebezpečí umazání celého zbytku místnosti. Jakmile je tapeta na svém místě, můžete celý prostor doladit podle vašeho vkusu. Chybí vám zde dekorativní doplňky či chcete ještě přidat samolepicí dekorace? To je ten nejmenší problém, stačí si vybrat z mnoha dostupných druhů, sejmout z podkladového papíru a nalepit na zeď.