Svědění pochvy: Příznak problémů v ženských intimních partiích

Problémy v intimních partiích trápí mnoho žen. Příznaky kvasinkové infekce či mykózy jsou většinou zřejmé. Mezi prvotní patří svědění pochvy, kterému ženy nevěnují příliš pozornosti. Infekce se rozjede a další příznaky na sebe nenechají dlouho čekat. Zapáchající či nepřirozeně zbarvený výtok, svědění a pálení v intimních partiích, bolesti v podbřišku patři mezi ty nejčastější.

Nepodceňujte intimní hygienu

Svědění pochvy nemusí být vždy příznakem nějakých zdravotních potíží. Svědění pochvy může být způsobeno nošením spodního z nevhodných syntetických materiálů nebo používáním sprchových gelů. Investujte do nákupu vhodných mycích gelů určených pro ženskou intimní hygienu, které pomáhají udržet přirozenou mikroflóru v pochvě.

Dejte přednost bavlněnému spodnímu prádlu, které je více prodyšné a tím pádem vhodnější pro běžné nošení.

Jaké jsou nejčastější vaginální problémy?

  • Sexuálně přenosné infekce. Sexuálně přenosných infekcí je velké množství, proto dejte přednost monogamnímu životu nebo nezanedbávejte ochranu. Mezi nejčastější potíže patří chlamydie, kapavka, genitální bradavice a syfilis.
  • Problémy při pohlavním styku. Mohou to zahrnovat přetrvávající nebo opakující se bolesti těsně před, během nebo po sexu (dyspareunie). Bolest při průniku může být způsobena nedobrovolnými křečemi svalů vaginální stěny (vaginismus). Svaly v pánevním dně mohou být napjaté, což způsobuje chronickou bolest a bolest při pohlavním styku. Vaginální suchost, často se vyskytující po menopauze, může také způsobit bolest při pohlavním styku.
  • Vaginitida. Infekce nebo změna normální rovnováhy vaginálních kvasinek a bakterií může způsobit zánět vagíny (vaginitida). Mezi příznaky patří vaginální výtok, zápach, svědění a bolest. Mezi běžné typy vaginitidy patří bakteriální vaginóza, kvasinkové infekce a trichomoniáza.