Kurz potápění pro začátečníky

Potápění se často považuje za adrenalinový sport. Pokud se ovšem při něm dodržují všechna bezpečnostní pravidla, je riziko minimální. Chcete-li poznat krásy podmořského světa, musíte nejprve absolvovat výcvik pod odborným dohledem. Do kurzu potápění se můžete přihlásit o dovolené u moře, nebo i v Praze.

Kdo kurzy potápění pořádá?

V Praze existuje firma Seawolf s.r.o., kterou založil Ing. Jan Wolf. Tento zkušený potápěč je zároveň majitelem firmy i hlavním instruktorem. Jeho kurzy potápění jsou určeny všem zájemcům o tento krásný sport a zejména začátečníkům. Vysoká odbornost, více než 20-ti leté zkušenosti a nejvyšší kvalifikace je zárukou bezpečného výcviku. Ing. Wolf absolvoval za svůj život přes 8 a půl tisíc ponorů a je instruktorem Advanced EANxIANTD licence č. 3252.

Jak se přihlásit?

K přihlášení slouží objednávkový systém firmy Seawolf.cz, nebo se lze přihlásit i prostřednictvím e-mailu nebo po telefonu. Výhodou je, že nastoupit můžete kdykoliv, protože ve výcviku je stále několik skupin různých úrovní. Do jednotlivých lekcí se můžete přihlašovat podle svých osobních možností.

Dodržování zásad

Po celý průběh kurzu potápění je každému účastníkovi vštěpována hlavní zásada, kterou je bezpečnost a odpovědnost nejen vůči sobě, ale i vůči kolegům. Tato pravidla jsou bezpodmínečně vyžadována hlavně při ostrém potápění. Instruktoři přistupují ke každému účastníkovi individuálně, aby byla jistota, že každý adept potápění vše pochopil a také aby neměl zbytečné obavy či zábrany.

Průběh kurzu potápění

Kurz potápění Seawolf se skládá ze dvou bloků teorie a šesti praktických cviční v bazénu, a to na plaveckém stadionu v Praze-Podolí. Teprve po dokonalém zvládnutí teorie i praxe a především signalizací rukou se dostanete k provádění ponorů do vody. K ponorům ve volné vodě budete jezdit převážně na české lomy.

Licence

Po úspěšném absolvování kurzu Open Water Diver získáte kvalifikaci pro potápění až do hloubky 18 m, která má celosvětovou platnost. Kurz můžete ale dokončit u Jaderského moře v Chorvatsku, nebo na potápěčském safari v Egyptě.