Kvalitní oplocení vám nabídnou hliníkové ploty

Vymezení hranice pozemku, na kterém stojí váš rodinný dům nebo komerční objekt, je obvykle řešeno speciální konstrukcí – plotem. Plot kolem rodinného domu může plnit několik funkcí, mezi ty nejdůležitější vedle vytyčení vlastnického poměru k pozemku patří především jeho zabezpečení a omezení vstupu, a pak také zabránění volného výhledu na něj. Plot je možné pořídit v různém provedení, ať už materiálovém, konstrukčním nebo designovém. Společně s klasickými dřevěnými nebo jednoduchým pletivem je v současné době si možné pořídit moderní hliníkové ploty nabízející svým majitelům řadu výhod.

Proč zvolit hliníkový plot?

Volba materiálu, z něhož by měl být plot vyrobený, závisí především na tom, zda se jedná o plot, který uzavírá vstupní část pozemku nebo jej odděluje od pozemků sousedních, a také na očekávané životnosti a požadavcích na údržbu. Zatímco pro boční a zadní ohraničení pozemku se využívají jednodušší řešení v podobě plné zdi nebo pletiva, plot na vstupu bývá mnohem propracovanější, jelikož se vyžaduje, aby:

  • byl dostatečně pevný a robustní a zabránil (nebo výrazně omezil) možnost nežádoucího vstupu na pozemek
  • dosahoval optimální úrovně neprůhlednosti
  • vzhledově odpovídal požadavkům majitele a jeho vkusu
  • disponoval vysokou životností
  • minimalizoval náklady na opravy a údržbu
  • umožňoval osazení branky a vrat

Hliníkové ploty splňují veškeré uvedené aspekty, včetně vzhledové variability s ohledem na neprůhlednost a design ve vysoké kvalitě.

Výhody hliníkového plotu

Hliník je pevný a trvanlivý materiál, který si udržuje svůj příjemný vzhled po dlouhou dobu bez nutnosti výrazné údržby. Kromě toho nabízí velmi širokou variabilitu, co se týče zpracování i celkového designu. Hliníkový plot může být kompletně tvořen pouze profily a lamelami z tohoto materiálu, nebo se často kombinují s jiným materiály. V tomto směru lze narazit na dvě základní strategie, a to na klasický plot, který hliníkové profily využívá jako výplň, nebo naopak plot s hliníkovou nosnou konstrukcí (rámy) určené k vyplnění jiným druhem materiálu. Klasické řešení využívá především zděné konstrukce a hliníkové výplně plotů.