Nejkrásnější adventní trhy v Evropě 2

Období adventu je časem, kdy by se lidé měli na chvíli zastavit a zamyslet se nad tím, co všechno je čeká. Budou Vánoce! Svátky lásky, radosti, klidu a míru. I když máte před sebou spoustu povinností, finišujete v práci, doma uklízíte a ještě v obchodech nakupujete dárky, zkuste zvolnit. Minimálně na jeden den a jeďte si užít adventní atmosféru na trhy!

Vánoční Berlín

Berlín je sám o sobě nádherný a rozhodně stojí za návštěvu. Během Vánoc se však nádherně změní! Nejkrásnější trhy jsou na Alexanderplatz, což je náměstí v srdci východního Berlína. Na rozlehlém náměstí najdete stovku stánků s ručními výrobky, vánočními dekoracemi. Typické jsou pro Německo stánky s jídlem, nejčastěji klobásky, punč, svařené víno. V Berlíně najdete také ruské kolo, které poskytuje výhled na celé vánoční trhy, pro děti jsou k dispozici kolotoče.

Sváteční Krakov

V sousedním Polsku jsou rovněž velmi krásné vánoční trhy. Perfektní volbou je Krakov. Rynek Glowny se rok co rok promění ve velkou vánoční nadílku. Pečení brambory, kaštany, grilované sýry, ozdoby, ručně řezané věci. Všechno zde najdete!