Zanedbání IT infrastruktury ve firmě se vám nemusí vyplatit

Dodavatelé služeb souvisejících s informačními technologiemi to vídají ve své praxi každý den. Majitelé řady hlavně menších a středních podniků se často potýkají s problémy spojenými s nedostatečnou nebo špatně nastavenou infrastrukturou pro informační systémy ve firmě. Často je tento problém dědictvím minulosti, kdy se informační systém takzvaně „lepil“ po částech. Řada firem nemá dobře vyřešenu ani správu samotného hardwaru, na kterém systémy běží.

Profesionální služby vám ušetří čas i peníze

Pokud se i vy ve své firmě potýkáte s informačními technologiemi na více úrovních, je možná načase přistoupit k zevrubnému auditu a řešení. Je dobré to vzít od podlahy, tedy už od samotného hardwaru. Nemusíte přitom utrácet velké prostředky, můžete využít třeba i server bazar. Server je následně vhodné umístit do racku v profesionální serverovně, hovoříme o takzvaném server housingu. Firma, která vám dodá samotný server, vám přitom může také zajistit:

  • Dopravu a instalaci serveru přímo v serverovně
  • Instalaci operačního systému a potřebných aplikací

Starosti nechejte jiným

Server jako takový je přitom jen jeden z dílků skládačky. Důležitá je také jejich profesionální správa. A ani jejich správu si přitom nemusíte řešit sami. Firma, která vám dodá použité servery za výhodnou cenu, je schopna poskytnout rozšířenou záruku v rozsahu dvou až tří let ve formě NBD (Next Business Day). U vybraných serverů tak můžete operativně řešit technické problémy.

Hovoříme stále ale o správě hardwaru. Server oživí až instalovaný software, který je potřeba také udržovat. Zde lze využít služeb majitele serverovny. Ti nabízejí kromě housingu také dedikované servery nebo managed servery. Tady je pak provoz a dostupnost služeb dle dohody pod kontrolou dodavatele serverového řešení. Je na vás, do jaké míry chcete mít IT zázemí ve své firmě pod kontrolou vlastního IT oddělení, nebo zda se vám vyplatí jej kompletně outsourcovat.