Zpomalený internet v době koronaviru. Jak to řešit?

Pomalý internet ještě žádného jeho uživatele nepotěšil. Není to totiž nic příjemného sedět u počítače a celé dlouhé sekundy čekat na to, až se vám načte stránka se zajímavým čtením. Jaké je řešení? Najít si takového poskytovatele, u něhož bude připojení k internetu bleskurychlé, svižné a za dobrou cenu.

Zvláště v době omezení volného pohybu lidí v koronavirové pandemii bylo tak důležité mít rychlé připojení k internetu. Spousta lidí se najednou ocitla v domácí izolaci bez možnosti kontaktů. Internet jim to mohl alespoň částečně kompenzovat.

Pevné připojení k internetu na doma

Pryč už je dávno doba, kdy jediné připojení k internetu bylo přes telefonní linku vytáčením pomocí modemu. To bývalo limitováno na pouhých 56 kbit/s, což je z hlediska běžného uživatele nedostačující. Tyto klasické modemy byly posléze nahrazeny ISDN a v současné době variantami DSL.

Stále se však jedná o připojení k internetu pomocí pevné linky a drátů, jež je ale spolehlivější než připojení mobilní. DSL umožňuje rychlost až 50 Mbps, což záleží na možnostech poskytovatele. Na některých adresách se jí nedočkáte. Na druhou stranu je DSL připojení ideálním řešením internetu na doma.

Mobilní připojení na cesty

Když často cestujete, pak je vám pevné připojení k ničemu. Potřebujete mít něco sbalené na své cesty za prací, studiem i zábavou. K tomu slouží mobilní připojení přes LTE. U svého mobilního operátora si klient zřídí příslušný datový tarif a speciální modem, který se připojuje přes konektor USB k notebooku, netbooku nebo tabletu a může surfovat na internetu, komunikovat pomocí sociálních sítí.

Internet HD ve vysoké kvalitě

Internet HD nabízí vysokou kvalitu stahovaných filmů, fotografií i hudby. Díky němu je možné hrát on-line hry nebo sledovat internetovou televizi v HD rozlišení. V nabídce poskytovatelů jsou různé tarify, z nichž si uživatel vybere podle svých požadavků ten, který mu bude nejvíce vyhovovat.

Nenechte se zpomalit!