Chcete strávit dovolenou v Máchově kraji?

Česko zažívá obrovský boom v trávení dovolených Čechů v naší krásné zemi. Podle odhadů nebude letošní rok výjimkou a počet Čechů, kteří stráví svou dovolenou v Česku pravděpodobně ještě stoupne. Krajů a krásných míst, kde můžete strávit nádhernou dovolenou aktivního i pasivního odpočinku u nás najdete nespočet. Mezi nejoblíbenější a nejnavštěvovanější kraje patří i ten Máchův a s ním spojené známé Máchovo jezero, jehož název je velice zavádějící. Ve skutečnosti se totiž jedná o rybník a „jezero“ je pouze název. Ať tak či tak je Máchovo jezero krásným přírodním úkazem, o jehož založení koluje mezi místními mnoho legend.

Užijte si nezapomenutelnou rekreaci

Máchovo jezero je třetím největším rybníkem v Česku a podle záznamů ho založil v roce 1366 Karel IV. Někteří historikové však tvrdí, že byl založený již v roce 1272. Kdysi se v rybníku chovaly vzácné ryby a dnes slouží lidem k rekreaci a zábavě. V nejhlubší části měří rybník až pět metrů, ale sestup od břehu je velice mírný, což láká k mnoha vodním hrám u písečné pláže. Máchovo jezero se nachází mezi městečkem Doksy a obcí Staré Splavy a právě u pláže na straně Starých Splavů byl vybudován vodní aquapark, který se postará o velkou zábavu.

Ubytování na Máchově jezeře si můžete zajistit v některým z kempů a prozkoumat celý Máchův kraj, který toho může nabídnout mnohem více než jen koupání v rybníku. Nedaleko Máchova jezera leží dva známě hrady Bezděz a Houska. Oba jsou naproti sobě a z obou je úžasný výhled na ten druhý. Oba hrady jsou opředeny mnoha tajemnými legendami.

Zábava u „Mácháče“

Pokud si k ubytování zvolíte chatky na Máchově jezeře, například v oblíbeném kempu Elite, určitě se zajeďte podívat do muzea Čtyřlístku, který v dřívějších dobách četl snad každý. Za zmínku také stojí krásný zámecký park zámku v Doksech, kde se koná mnoho kulturních akcí.