Jak začít se zdravým způsobem života?

Dobré stravovací návyky člověk nezíská přes noc a nemůžete ani drasticky změnit svou běžnou rutinu. Průběh musí probíhat krok za krokem.

Fáze nadšení

Pokud vaše nadšení hraničí se vzrušením, tak jste dokonale připraveni! Nyní je ten správný čas k tomu, abyste dosáhli svých zdravých cílů jednou provždy!

Zbavte se pokušitelů

Nejdříve musíte vytvořit prostor pro zdravý život. To znamená, že nezdravé jídlo musí jít z domu! Zbavte se i různých voucherů do cukráren, čokoládu darujte kamarádkám.

Je na čase zjistit BMI

Nejdříve byste měli zjistit, jak na tom orientačně jste. K tomu vám pomůže online BMI kalkulačka, která vám ukáže, zda máte podváhu, nadváhu či normální váhu.

Začněte se seznamovat s kaloriemi

Pokud jste zjistili, že trpíte nadváhou, máte dvě možnosti. Navštívit odborníka přes výživu nebo se začít o výživu zajímat sami. Měli byste se naučit, kolik kalorií mají určité potraviny. Na to existují kalorické tabulky, na internetu je jich spousta.

Sestavte si jídelníček

Rozhodli jste se pro zdravý životní styl – proto je důležité mít i zdravý jídelníček. Ten by měl obsahovat pestrá jídla – zdravé recepty si vás časem získají svou jednoduchostí v přípravě. Díky správnému jídelníčku se budete cítit mnohem lépe fyzicky i psychicky.

Pohyb tělu prospívá

Zařaďte do svého života pohyb. Vyčleňte si pravidelnou dobu pro to, co vás baví (běh, zumba, fitness apod.). Nejenom, že začnete formovat vaši postavu, ale zároveň se zbavíte stresu, špatných nálad a únavy.

Nezapomínejte na vodu!

Pitný režim je základem zdravého stravování. Vynechejte ochucené vody – ty obsahují velké množství cukru. Nechutná vám voda obyčejná? Stačí do ní nakapat pár kapek citronu nebo do ní přidat zázvor a hotový zázrak je na světě.

A poslední rada na závěr – jděte si za svým, nevzdávejte se, ponořte se do toho naplno! Hodně štěstí.