Jak se chránit v těhotenství před nachlazením

Těhotenství je období, kdy je organismus ženy jako na horské dráze a to samé platí i o její imunitě. Tu je potřeba neustále drže na co nejvyšší hladině a zároveň se bránit před vším, co by mohlo imunitu narušit. Pojďme se podívat, co pomáhá nejvíce.

Vitamíny

Vitamíny jsou absolutním základem. Jídelníček těhotné ženy by jich měl být plný, ovšem někdy je zapotřebí jídelníčku pomoci a začít brát i některé doplňky stravy, které obsahu většinou celé spektrum důležitých vitamínů. Jaké a také jaké množství však vždy důkladně konzultujte se svým lékařem a také s lékárníkem.

Oblečení

Abyste nikde neprochladla, je důležité vybavit se teplým oblečením, které vám bude příjemně padnout a které bude váš a vaše miminko chránit před zimou. Těhotenské bundy a kabáty jsou naprostým základem a měla byste je mít vždy po ruce a to i v období, kdy to vypadá, že zas taková zima nebude. Jistota je prostě jistota.

Podpora imunity

Aby byla obranyschopnost vašeho těla na co nejlepší úrovni, je zapotřebí jí trochu vypomoci. Imunitě se dá pomoci celou řadou způsobů, ať už otužováním ještě v době před těhotenstvím, tak také některými doplňky stravy, které ovšem vždy konzultujte s lékaři, a také pomocí pohybové aktivity. Ne nadarmo se říká, že ve zdravém těle je i zdravý duch.

Jídelníček

Aby se vaše tělo cítilo skutečně fit, v naprosté pohodě a nic jej nerozházelo, je zapotřebí zaměřit se také na svůj jídelníček. Strava by měla být pestrá a vyvážená. Důležité je zahrnout i takové potraviny, které budou podporovat jeho zdraví. Trochou zázvoru nikdy nic nezkazíte. Zároveň jezte dostatečné množství zeleniny a ovoce všeho druhu, které se bude pozitivně podepisovat nejen na zdraví vašem, ale také na správném vývoji vašeho miminka.