Když práce nebaví – vyměňte ji!

Dnešní doba trhu práce přeje. Krize, která před pár lety zuřila, je zažehnána, otevírají se pracovní pozice, které byly z úsporných důvodů pozastaveny či rušeny a lidé mají větší volnost ve vybírání toho, co vlastně chtějí dělat. Pracovních pozic je velká spousta, stačí jen vybrat tu správnou, která vás bude bavit a je to hotovo. Na změnu totiž není nikdy pozdě, zvláště, pokud vás práce, ve které aktuálně jste, nebaví a je to jen zdroj peněz. Bavte se v práci, mějte jí rádi a posuňte se někam, kam jste vždycky chtěli.

Krize mě zahnala do fabriky

„Jako kreativní konzultant jsem dělala věci, které mě bavily. Často jsem stála u eventů, řešila, jaký večírek nebo akci naplánujeme, jezdila jsem na výstavy, konference, cestovala kvůli zakázkám, které přicházely ze zahraničí. Milovala jsem to, byla jsem v jednom kole, ale po škole mi to nevadilo. Hezky jsem vydělávala a jen díky práci jsem se podívala několikrát do Francie, Anglie, Itálie a podobně. Když však propukla v pracovním odvětví krize, tušila jsem, že pozice, jako je ta moje, půjde mezi prvními. A taky, že jo. Začalo to omezováním pracovních cest a po čtyřech měsících jsem musela jít. Jelikož jsem žila sama, musela jsem platit nájem. Nakonec jsem našla práci v místní fabrice. U pásu“ povzdechne si Gabriela a pohodí pěstěnými vlasy.

„Nebylo zbytí, ve firmě jsem časem povýšila na vedoucí, ale nebavilo mě to. Po krizi jsem přemýšlela, co dělat, zůstat ve fabrice jsem nechtěla. Kreativní konzultantka taky ne, protože jsem už měla manžela a plánovali jsme rodinu, od které bych neodjížděla ráda. Inzerce práce zdarma mi přišla pod ruku při brouzdání internetem. Tam jsem našla nakonec asistentku v nákupním oddělení, uplatnila svou kreativitu, na každého klienta se muselo jinak, jazyky jsem občas taky využila. Změna přišla v pravý čas“ uzavírá Gabriela.