S výběrem čerpací techniky do vaší domácnosti si hravě poradíte i vy

Při hledání vhodné čerpací techniky a příslušenství se setkáte s opravdu pestrou nabídkou. Jak však vhodné čerpadlo do vaší domácnosti vybrat? A zvládne to i naprostý laik?

Výběr techniky

Při výběru čerpací techniky hledáte specifické čerpadlo, které je určeno ke konkrétnímu účelu, který potřebujete. Pokud hledáte čerpadlo pro zavlažování zahrady, odvodňování zatopeného sklepa či třeba zásobování chaty vodou ze studny, hravě si s takovýmto výběrem čerpací techniky poradíte i vy. U složitějších systémů a instalací v rodinných domech je vhodné poradit se vždy s odborníkem a ušetřit si tak řadu zbytečných starostí.

Rozdělení

Co se týká základních druhů čerpadel a kritérií jejich výběru, rozhoduje vždy, jaké množství kapaliny, do jaké výšky a vzdálenosti a také to, z jakého zdroje chcete čerpat. Po ujasnění si těchto kritérií volíte buď čerpadla odstředivá či objemová. Rozhodujícím je také to, jaký je charakter a zdroj čerpané kapaliny, zda se jedná o vodu pitnou, užitkovou či o splašky a kal. Od toho se odvíjí typ čerpadla, který vybíráte. Pro čerpání pitné vody jsou vhodná povrchová odstředivá čerpadla či ponorná, pro čerpání užitkové vody (tedy dešťové, z rybníků či nádrží) je vhodné speciální čerpadlo. Pro čerpání splašků a kalů jsou určena kalová čerpadla. Důležitý je samozřejmě i samotný objem čerpané vody.

Kvalita na prvním místě

Hledáte-li kvalitní nabídku čerpací techniky, zavítejte na stránky voda-janek.cz. Právě zde najdete pestrou nabídku čerpací i sanitární techniky, nabídku povrchových, ponorných, oběhových i kalových čerpadel. Objevíte zde také domácí vodárny a potřebné příslušenství. Stačí si jen vybrat, jaký druh čerpadla přesně potřebujete do vaší domácnosti a obrátit se na profesionály ve svém oboru.