Chorvatsko nabízí svým návštěvníkům nádherné pláže

Do Chorvatska míří každoročně velké množství turistů. Chorvatsko nabízí nádhernou přírodu, celou řadu památek, ale především nádherné pláže, které mají pozvolný vstup do moře. Díky tomu je to ideální místo pro rodiny s malými dětmi. Kromě toho je i počasí v chorvatsku velmi příjemné, ubytovat se lze jak v hotelu, tak i apartmánu a cestovat lze autobusem či automobilem.

Istrijský poloostrov

Pokud přemýšlíte, kam na dovolenou k moři, pak je Istrie tím pravým místem a to hned z několika důvodů. Je relativně blízko od našich hranic, nabízí nádherné pláže a celou řadu dobře vybavených letovisek. Patří mezi ně Rabac, Medulin, Poreč nebo Umag.

Mezi nádherné pláže patří Girandella, která se nachází v blízkosti města Rabac. Je tvořena především oblázky, ale příjemné ležení zde poskytuje celá řada betonových desek nebo velké kameny. Svým návštěvníkům nabízí nejen pronájem lehátek, ale i plážové sportovní aktivity. Samozřejmostí jsou restaurace s příjemným občerstvením.

Rodinná dovolená v Medulinu

Toto malé rybářské městečko se nachází nedaleko Puly. Jeho pláž je písčitá, což je ideální varianta pro rodiny s malými dětmi. Pokud vás přestane bavit slunění a odpočinek na pláži, můžete si vyzkoušet vodní lyžování nebo potápění do nádherného podmořského světa. V Medulinu naleznete i celou řadu restaurací, které nabízejí místní speciality.

Vela Plaža

Tuto pláž naleznete v letovisku Baška a je považována za jednu z nejkrásnějších pláží celého Chorvatska. Kromě její délky, která je přes 25 kilometry, upoutá úžasným výhledem na pohoří Velebit.

Plážový ráj na Makarské riviéře

Pokud milujete zábavu a noční život, pak je toto místo ideální právě pro vás. Makarská riviéra však nenabízí pouze ruch, ale i bílé pláže, palmové promenády, starobylé památky a velmi příjemné a vstřícné obyvatele.