Fotopast: Co vše toto zařízení umí?

Přemýšlíte o pořízení fotopasti? Nevíte, zda se vám tato investice opravdu vyplatí? Pokud toužíte po efektivním zařízení, které je skvělým pomocníkem v monitorování pohybů zvěře či ochraně majetku, je pro vás fotopast dobrou volbou. Co vše od fotopasti můžete čekat?

Základní informace

Fotopast je plně automatickým zařízením, které dokáže zaznamenávat snímky a krátká videa během dne, ale také v noci. K aktivování fotopasti dochází ve chvíli, kdy se spustí PIR čidlo, tedy v okamžiku, kdy fotopast zaznamená pohyb zvířete či člověka. Fotopast se aktivuje na základě tepelného pohybu v zorném poli snímače. Nemusíte se tak obávat desítek nechtěných snímků větví a listů. Fotopast efektivně poslouží všem, kteří hledají pomocníka, který ochrání jejich majetek nebo jim pomůže v monitorování pohybů zvěře.

Co fotopast umí?

Fotopast dokáže zaznamenávat snímky, ale také krátká videa. Pokud si pořídíte některou z novějších fotopastí, bude vám schopna snímky odesílat přímo na váš mobilní telefon či e-mail. Díky tomu máte neustále přehled o tom, co se před fotopastí děje. Novější fotopasti mívají také LCD displej, který vám umožňuje prohlédnout si fotografie a videa přímo v terénu. Nemusíte tak čekat na doma. Na fotografiích z fotopasti bude také vždy uvedeno datum a čas pořízení fotografie, abyste měli pečlivý přehled o dění před fotopastí.

D*

Na zloděje i zvěř

Při pořizování fotopasti je klíčové vědět, zda ji budete využívat k ochraně vašeho majetku či k mapování zvěře. Pokud si fotopast pořizujete za účelem ochrany majetku, vybírejte jen ty, které mají neviditelné noční snímání. Pokud bude fotopast sloužit k monitorování zvěře, můžete si pořídit fotopast s neviditelným nočním snímáním či fotopast s nepatrně viditelným nočním snímání, kdy se diody fotopasti při pořizování snímku nepatrně začervenají.