Maledivy a Zanzibar jsou ideální pro milovníky bílých pláží

Exotické destinace jsou výzvou pro mnohé cestovatele. I díky omezení z pohledu covidu se do hledáčku mnohých turistů dostaly například Maledivy a Zanzibar. Tato exotika je v první řadě nabízena za rozumné peníze, je dostupná i přes různá vládní opatření a hlavně, přináší jedinečné pláže s bílým pískem, průzračným mořem a skvělou atmosféru.

Najděte si vhodné zájezdy

Pokud se chcete vymanit z této neblahé doby, je třeba začít tím, že si vyberete vhodné zájezdy na Maledivy nebo Zanzibar. Volit můžete z odlišných typů ubytovacích zařízení, která obvykle překypují patřičným luxusem a originalitou. Hledání nezapomenutelné dovolené můžete zaměřit na nejrůznější věci.

  • Délka pobytu

  • Způsob stravování

  • Přidružené aktivity

  • Úroveň hotelu

Čím vás zaujmou Maledivy?

Pojďme být ale co možná nejkonkrétnější. Soustřeďme se nejprve na Maledivy. Právě s nimi se pojí ty nejkrásnější pláže na světě. Navštívit můžete řadu okouzlujících míst. Mezi nejvyhledávanější aktivity patří bezpochyby potápění, gastronomie, ale také poznávání přírody. V kurzu jsou především atoly, kde okusíte jedinečný podmořský svět.

  • Faafu

  • Ari Aroll

  • South Malé Atoll

Maledivy můžete poznat od A až do Z. To znamená, že krásné pláže vyměníte za jedinečný palác Muleeaage & Medhu Ziyaarath nebo dáte přednost unikátní atmosféře na trzích Produce Market. Ty se nachází ve městě Male.

Zanzibar má své osobité kouzlo

Jestliže vás na plné čáře neosloví Maledivy, pak to bude jistě Zanzibar. Tento ostrov přináší více možností pro aktivní cestovatele, pro něž je poznání všeho nového tou prioritní záležitostí. Na Zanzibaru si můžete udělat výlet do národního parku Jorani – Chwaka Bay, poznáte centrum města Stone Town zapsaného na seznamu světového dědictví UNESCO nebo dáte přednost tamním rybím trhům.

Zanzibar je místo, které slouží jak k objevování, tak k relaxaci. Tu mimochodem můžete doplnit o místní specifickou gastronomii. Nevšedním zážitkem se pro vás určitě stane to, když si pronajmete motocykl a procestujete co možná největší území tohoto ostrova. A takových možností poznávání se vám tu nabízí více než dost. Pokud tedy milujete bílé pláže a chcete kromě toho ještě něco navíc, jsou Maledivy a Zanzibar tou správnou volbou.