Padá se na silnicích i v terénu. Ochraňte sebe a svoji motorku přes následky

Pády na motorce jsou vždycky velice nemilou záležitostí. Mnohem vážnější ironicky bývají na silnicích, kde jich je sice mnohem menší množství, ale zároveň jsou pády o to horší, že se pohybujete ve vysokých rychlostech a s minimální ochranou.

Naopak v případě, kdy jezdíte jakoukoliv kategorii terénních motorek nebo se dokonce specializujete na „stunt“ akce, tak jsou pády skoro denním chlebem. Aby se ale nestaly i jednoduché pády nepříjemnou záležitostí pro vás a motorku, tak je tu řada jednoduchých doplňků, se kterými se rozhodně budete cítit bezpečněji.

Efektivní ochrana rukou a páček

Jako jeden z nejdůležitějších ochranných prvků u terénních motorek, můžeme v pohodě uvádět kryty na páčky. Jedná se většinou o velice jednoduché a lehké komponenty z tvrzeného plastu, které v případě těžšího pádu nepřežijí. Jenže zároveň přitom kryty páček ochrání efektivně jak jezdcovi ruce, tak i páčky jako takové. Při pádech na bok jsou totiž tato místa velice ohrožena. A jak zlomené páčky, tak i prsty nejsou ničím příjemným.

Ačkoliv jsou ale kryty páček velice efektivní ochranou, která dokáže v drtivé většině případů nějaké defekty odvrátit, tak bychom měli právě páčkám věnovat zvýšenou pozornost. Pokud padáme často, nebo jsme měli těžší pád na bok, tak byste vždy měli CNC páčky kontrolovat. Jsou v neustálém tahu kvůli lankům, a přitom je jednoduché, aby praskly v moment, kdy na nich budou mikrotrhliny. Jakékoliv poškození páček tak musí vyústit v jejich okamžitou výměnu.

Vybavte motorku pádovými protektory

Při konstruování motorek se jenom málo počítá s riziky jako jsou právě pády a jim podobné situace, ale mnohem více se preferuje funkce a pohyblivost motorky. Proto se taky na mnoha místech objevují odkryté citlivější části mechanismu, které by v případě havárie mohly být poškozeny. O jejich ukrytí se ale mohou postarat pádové protektory. Jedná se o plastové či kovové doplňky, které neslouží k ničemu jinému než k zakrytí exponovaných míst mechanismu motorky. Mnohdy dokonce slouží jako výborná prevence přes znečištěním těchto součástí prachem a blátem.