Pro bezpečnost v silničním provozu

Podle novely zákona o silničním provozu mají chodci povinnost nosit reflexní prvky a to v případě, že se za snížené viditelnosti pohybují mimo obec po krajnici nebo okraji vozovky v místech, na nichž chybí veřejné osvětlení. Platí to nejen pro dobu noční, ale také při snížené viditelnosti – v případě, že je mlha, hustě prší, sněží nebo když je zatažená obloha. Důvodem je především prevence vážných a smrtelných nehod, které se stávají v důsledku špatné viditelnosti chodců v silničním provozu.

Pokud má v noci chodec tmavé oblečení, zbývá řidiči asi 18 metrů na přiměřenou reakci, což je zhruba vteřina času na to, aby zabránil srážce. Jestliže však má chodec na oblečení dostatečně viditelné reflexní prvky, zvyšuje se viditelná vzdálenost až na 200 metrů. Řidič má tedy dostatek času na přiměřenou reakci.

Jaké jsou možnosti?

Reflexních prvků je celá řada. Některé typy jsou součástí podzimního a zimního oblečení a školních batohů a opatřit si, samozřejmě můžete i další. Vybírat si můžete z široké nabídky reflexních prvků jak pro děti, tak i dospělé. Velmi atraktivní jsou 3M reflexní přívěsky, reflexní nažehlovací motivy, reflexní pásky či reflexní samolepky. Pořídit si můžete také různé druhy reflexních vest, ale v široké nabídce naleznete také čepice, rukavice nebo batohy.

Na koho se obrátit?

Velký výběr reflexních prvků naleznete v e-shopu Altima.cz. Naleznete zde kvalitní výrobky, čehož je důkazem i velký test reflexních pásek. Pásky, které zde naleznete. Mají až 60x větší svítivost a to už stojí za úvahu, nemyslíte? Vždyť bezpečnost by měla být vždy na prvním místě.

Kromě toho můžete využít nabídku balíčků s reflexními bezpečnostními prvky, které jsou připraveny nejen pro malé děti, ale také teenagery, cyklisty, pejskaře, motocyklisty a seniory.