Nechte si provést tuning motoru

Nemusíte se obávat žádného amatérského zásahu, pokud se obrátíte na Chiptuning Praha. Tato společnost provádí měření výkonu motoru a následné zvýšení jeho výkonu na základě schválení Ministerstvem dopravy. Disponuje nejmodernější technologií a provádí tuto homologovanou úpravu i se zápisem do technického průkazu. Precizní a profesionální práci při chiptuningu mohou potvrdit zkušenosti mnohých motoristů, kteří po tomto zásahu absolvovali již několikrát měření emisí a technickou kontrolu se svým vozidlem v STK, a to bez jakýchkoliv komplikací.

Co je chiptuning?

Jak bylo již naznačeno, jedná se v podstatě o zvýšení výkonu motoru automobilu, kterým může být jakékoliv vozidlo bez ohledu na značku, typ, pohon, stáří nebo počet najetých kilometrů. Jedinou podmínkou je dobrý technický stav nejen samotného motoru, ale i jeho příslušenství. Proto je nezbytnou součástí chiptuningu také zjištění tohoto technického stavu a odstranění odhalených závad. Samotný chiptuning, neboli zvýšení výkonu motoru, spočívá v úpravě softwaru řídící jednotky motoru. Hlavní fází kontroly technického stavu je změření stávajícího výkonu motoru na válcové brzdě. Tímto způsobem se zjistí jednak skutečný výkon motoru, a jednak se odhalí případné závady. Teprve po jejich odstranění se překročí k provedení chiptuningu.

Jaký je přínos tuningu

Chiptuning Praha provádí tuning motoru metodou Camp Performance Chiptuning, jejíž efekt spočívá ve zlepšení točivého momentu a ve zvýšení výkonu motoru. V provozu se tento zásah pozná na lepší dynamice a akceleraci vozidla. Další efektem tuningu je snížení spotřeby pohonných hmot, což může být pro někoho překvapivé. V ideálním případě může úspora dosáhnout až 15 procent v porovnání s původní spotřebou. Důležité je, že tuning nemá vliv na životnost motoru ani nedojde k žádnému poškození motoru ani jeho příslušenství. Nezmění se ani úroveň emisí, které zůstanou na úrovni odpovídající přísným normám ČR i EU.

Tuning lze kdykoliv vrátit

Výstižnější je informace, že lze nastavené hodnoty kdykoliv vrátit na původní stav. To umožňuje nechat si zvýšit výkon motoru i u nového automobilu. Pokud by se u něho v průběhu záruční doby projevily nějaké závady, můžete si nechat nastavit motor na původní hodnoty, které jsou zaznamenány v protokolu vydávaném Chiptuningem Praha jako doklad o provedení tuningu.